Marek Meissner

Udostępnij artykuł


Marek Meissner – dziennikarz i analityk ekonomiczny i militarny od 1992 roku. Przetrwał jak do tej pory wszystkich ministrów MON i wciąż ma nadzieję. Wróg zaprzysięgły Kodeksu Betonido. Autor military fiction o wojnie polsko-rosyjskiej „czas Straceńców”. Motto „nie doceniamy ile w wojnie stanowią logistyka i gospodarka”


  • Pobór i koniec operacji specjalnej (Archiwum)
    Pobór i koniec operacji specjalnej (Archiwum – wrzesień 2022) Trwa dyskusja co oznacza „ograniczony pobór”, stanowiący najsilniejszy akcent w przemówieniu Władimira Putina i na ile zapowiada on zmianę w dotychczasowym przebiegu „operacji specjalnej”. Istotnie, jest to zmianą i warto się jej przyjrzeć. To koniec „operacji specjalnej” i Putin to przyznał. Tym przemówieniem wypowiedział wojnę. Nie… Czytaj więcej: Pobór i koniec operacji specjalnej (Archiwum)
  • Wielka letnia ofensywa – część 2 (Archiwum)
    Wielka letnia ofensywa – część 2 (Archiwum – sierpień 2022) Wielu analityków zastanawia się nad Wielką Ofensywą na kierunku chersońskim. Ofensywy tej nie ma i nie będzie. Jest taktyka oparta na czymś co na uczelniach wojskowych nosi nazwę „ekonomia sił i środków”. Postaram się to uzasadnić. Najpierw zacznijmy od ewolucji tej wojny. Od próby Blitzkriegu… Czytaj więcej: Wielka letnia ofensywa – część 2 (Archiwum)
  • Wielka letnia ofensywa (Archiwum)
    Wielka letnia ofensywa (Archiwum – lipiec 2022) Czy ukraińska ofensywa jest możliwa i w jakim zakresie? I na ile jest potrzebna w obecnej sytuacji na froncie? Żeby odpowiedzieć na te pytania trzeba trochę polityki. Według Clausewitza i późniejszych teoretyków militarnych wojna ma cele całościowe i cząstkowe. Cele całościowe czyli wyznaczane przez kierownictwo polityczne Rosji, to… Czytaj więcej: Wielka letnia ofensywa (Archiwum)

Udostępnij artykuł