Redaktorzy

Udostępnij artykuł

Mateusz Broncel

Twórca i założyciel WarNewsPL. Autor wywiadów Youtube. Współpracuje również z redakcją portalu NowyŁad

Igor Żytka

Korzenie ukraińskie, reszta wyrosła w Polsce. Dziennikarz, fan sci-fi, lotnictwa, zamków. Od początku inwazji przygotowuje dzienne przeglądy wydarzeń z perspektywy ukraińskiej.”

Autor podsumowań dni wojny w Ukrainie

dr Jędrzej Korbal

Ekonomista z wyboru i historyk z zamiłowania. Badacz zajmujący się uzbrojeniem i wyposażeniem WP w okresie międzywojennym ze szczególnym uwzględnieniem broni pancernej i artylerii. Autor ponad 200 książek i artykułów opublikowanych w ramach serii Wielki Leksykon Uzbrojenia, Technika Wojskowa Historia, Wojsko i Technika Historia oraz Militaria XX wieku. Współpracownik Classic Military Vehicle oraz Guerre, blindés & matériel (GBM). Rekonstruktor historyczny, wiceprezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Bateria Motorowa Artylerii Przeciwlotniczej z Poznania. Prywatnie fan RKS HuWDu.

Tomasz Leśnik

Od bardzo dawna (co potwierdzają siwe włosy i zakola) interesujący się problematyką bezpieczeństwa narodowego, sił zbrojnych, militariów. Maruda zadający niewygodne pytania. Aktywny uczestnik polskiego „mil-netu”. Od niedawna obecny także na Twitterze – profil @PEmeryt – Hobby: historia, II RP, gitara i muzyka także w „ciężkiej” odmianie.

Kmdr por. rez. Wiesław Goździewicz

Wredny, złośliwy, sarkastyczny, trochę zgorzkniały oficer rezerwy, który przy okazji jest prawnikiem specjalizującym się w MPHKZ.

Mikolaj Susujew

Teksty autorskie Ukraińca mieszkającego w Polsce, o polityce, stosunkach międzynarodowych, wojnie.

Kamil Dmytryszyn

Ambasador Złej Ambasady, twórca projektu „Zła Ambasada”, obecnie na zasłużonej emeryturze.

HyunMin Park

Koreańczyk, piszący dla magazynu MilMag i WarNewsPL. W swoich artykułach skupia się na sytuacji i historii Azji Wschodniej.

Piotr Brzyski

Ekspert WarNewsPL, Administrator strony  WWW WarNewsPL, analityk militarny, ekspert zarządzania kryzysowego w NGO.

Pisze również tutaj https://twitter.com/p_brzyski

Igor Misiowiec

Ekspert WarNewsPL, administrator serwera Discord, montażysta filmów na kanale YouTube, Młodzieżowy radny powiatu Opoczyńskiego

„The definition of insanity is doing the same thing over and over and expecting different results” – Albert Einstein

Marek Meissner

„Dziennikarz i analityk ekonomiczny i militarny od 1992 roku. Przetrwał jak do tej pory wszystkich ministrów MON i wciąż ma nadzieję. Wróg zaprzysięgły Kodeksu Betonido. Autor military fiction o wojnie polsko-rosyjskiej „czas Straceńców”.”

dr Marek Kozubel

Doktor nauk humanistycznych w zakresie historii wojskowości i analityk wojskowy. Interesuję się historią Polski, Ukrainy i Rosji, współczesną polityką ukraińską, a także konfliktami zbrojnymi.

Adrian Wielec

„Ekspert WarNewsPL, absolwent Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Moje zainteresowania koncentrują się wokół historii i współczesnych zagadnień politycznych, gospodarczych i społecznych dotyczących obszaru postradzieckiego i regionu Bałkanów. Swobodnie poruszam się w rosyjskiej infosferze w poszukiwaniu absurdów propagandy”

Aleksander Fiedorek

Ekspert WarNewsPL

Aleksandra Fedorska

Ekspertka WarNewsPL

Artur Natalchyshyn

Ekspert WarNewsPL

Bartosz Sawicki

Ekspert WarNewsPL, administrator fanpage WarNewsPL

 

David Rodenko

Ekspert WarNewsPL

Iweta Nowak

Ekspertka WarNewsPL

Kacper Ochman

Ekspert WarNewsPL

Kacper Truszkowski

Ekspert WarNewsPL

„Witajcie użytkownicy, mnie możecie znać jako „Gofr” ale tak naprawdę nazywam się Kacper Truszkowski, jestem jednym z założycieli warnewsowego discorda i współtwórcą strony na której się znajdujecie”

Krystian Machnik

Ekspert WarNewsPL, twórca profilu NapromieniowaniPL

Krzysztof Szymański

Ekspert WarNewsPL

Robert Szydłowski

Ekspert WarNewsPL, montażysta kanału YouTube WarNewsPL

Thomas Woloszyn

Ekspert WarNewsPL

Maciej Korowaj

Ekspert WarNewsPL

Kamil Narog

„Student zainteresowany Bliskim Wschodem i częściowo Afryką. Poznacie mnie po całym szeregu źródeł, stąd czasu też potrzebuję wiele. Po częstsze info zapraszam na mojego Twittera (będę używać tej nazwy z premedytacją :)): @Cam1l0_1”


Udostępnij artykuł