Marek Kozubel

Udostępnij artykuł


Marek Bogdan Kozubel | Historian, Military Expert, Ukrainian and Russian Studies | unitorun.academia.edu/MarekKozubel


  • Temat: Ołeksij Arestowycz (Archiwum)
    Temat: Ołeksij ArestowyczTekst, który był potrzebny od samego początku. Gaduła, hochsztapler, aktor-nieudacznik, awanturnik polityczny, doradca Biura Prezydenta (ale nie samego prezydenta!) Ukrainy. U Nas „odkryto” go niedawno i uwiódł wielu nie obeznanych w ukraińskiej polityce. Podstawowym u Nas problemem z Arestowyczem jest to, że lansuje się go na znawcę ds. bezpieczeństwa i wojskowości, człowiek, który… Czytaj więcej: Temat: Ołeksij Arestowycz (Archiwum)
  • Kto wygra wojnę, a kto wygra bitwę? (Archiwum)
    Kto wygra wojnę, a kto wygra bitwę? Wczoraj na Wirtualnej Polsce natknąłem się na tekst „Ukraina wygrywa / Ukraina przegrywa„. Skłonił on mnie do napisania w końcu tekstu o tym jak sam widzę potencjalny dalszy przebieg wojny, a przynajmniej bitwy o Donbas. Jak dla mnie podobne wynurzenia są niepoważne w tym momencie. Od początku twierdziłem,… Czytaj więcej: Kto wygra wojnę, a kto wygra bitwę? (Archiwum)
  • Rosyjskie podszepty w biurze prezydenta (Archiwum)
    Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwolnił ze stanowiska swego doradcy Rusłana Demczenkę. Facet „opiekował się” w Biurze Prezydenta sprawami bezpieczeństwa i wywiadu. Dlaczego ta informacja jest tak istotna? Po zwycięstwie Wiktora Janukowycza był jednym z „mózgów” Umów Charkowskich (2011), w wyniku których przedłużono obecność rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Krymie. W czasie Euromajdanu Demczenko starał się bronić… Czytaj więcej: Rosyjskie podszepty w biurze prezydenta (Archiwum)

Udostępnij artykuł